• Novinky z materskej školy

• Novinky z materskej školy

Aktuálne navštevuje materskú školu 20 deti vo veku od 3 do 6 rokov. Sú to prevažne deti mladšie, vo veku okolo štyroch rokov. Napriek mladšiemu veku, deti v jesennom období zvládli vystupovať v kultúrnom dome pri príležitosti úcty k starším. Okrem každodenných činností, môžeme tiež spomenúť jesennú brigádu spojenú so zberom vlastnej úrody a hrabaním lístia v záhrade materskej školy. Navštívilo nás tiež bábkové divadlo z Trnavy so svojim predstavením a aktuálne pravidelne s deťmi navštevujeme saunu.

Materská škola od októbra realizuje svoju činnosť vo vynovených, zrekonštruovaných priestoroch. Vnútorné prostredie materskej školy a školskej jedálne prešlo úplnou komplexnou rekonštrukciou a spĺňa prísne bezpečnostné, technické a hygienické normy v súlade s modernými trendmi a technológiami. Môžeme potvrdiť, že priestory a nové zariadenie v nich, sú esteticky príťažlivejšie, účelnejšie a najmä bezpečnejšie a zdravšie pre deti. Touto cestou, by sme sa chceli poďakovať obecnému zastupiteľstvu, za nasmerovanie rekonštrukcie a financií práve na materskú školu, ktorá už bola v dezolátnom stave. Poďakovanie patrí najmä pánovi starostovi Ing. Martinovi Baranovi, za jeho prácu pri hľadaní finančných prostriedkov, za koordinovanie všetkých prác a za komunikáciu s firmami a pracovníkmi, ktorí sa na rekonštrukcii podieľali.

Ďakujeme tiež pani Ing. Arch. Kataríne Konfálovej, ktorá vypracovala návrh riešenia interiéru, podľa ktorého sa práce realizovali. Poďakovanie patrí stavebnej firme Milana Protuša a Romana Hošalu a všetkým firmám, ktoré realizovali jednotlivé práce naozaj kvalitne.                                 So sťahovaním nám pomohli obecní zamestnanci a rodičia detí, ktorým tiež ďakujeme za ich ochotu, čas i pomoc, najmä pri upratovaní vynovenej materskej školy.

• Saunovanie

• Saunovanie v aqua parku

Saunovanie detí

Netradičnou aktivitou je aktuálne, saunovanie už najmenších detí z materskej školy.  Vďaka ponuke z blízkeho aqua parku v Bešeňovej, sa v saunovom svete Harmónia wellness & spa deti saunujú jednu hodinu v týždni, počas mesiaca december. Deti boli vtiahnuté do sveta sauny netradičným spôsobom. Pomocou rozprávky, bez problémov odstránili strach z neznámeho prostredia, naučili sa ako sa majú správať a aký vplyv má saunovanie na ich zdravie. V saune deti čakalo aj prekvapenie v podobe príchodu Mikuláša, ktorý deťom daroval mikulášske balíčky a ovocné pohostenie. Veríme, že pravidelným saunovaním posilníme imunitný systém detí, znížime ich chorľavosť v tomto zimnom období a tiež formujeme základy budúceho zdravého životného štýlu. Mikuláš navštívil tiež deti v materskej škole, ktoré sa mu za jeho mikulášske obdarovanie odvďačili predstavením vianočných piesní a básničiek.

• Divadelné predstavenie Loptoši

• Dňa 29. 10.2019 sa deti v materskej škole zabavili na divadelnom predstavení o Loptošoch. Divadelné predstaveie s prosociálnou tematikou deti poučilo kedy používať prosbu, poďakovanie, ospravedlnenie. Aké dôležité je dodržiavanie pravidiel v materskej škole a pri hre. Počas divadla si deti zaspievali, zatancovoli a naučili sa nové piesne.

• Špeciálny prístup

• Keď chceme byť múdri a s nami celý svet, učme ľudí. Učiť nie, aby sme učili, ale aby vedeli. Vedieť nie, aby vedeli, ale aby položili ruku k činu
        • Vieme ako na to

• Človek nemiluje deti, pretože sú to deti, ale zamiluje si ich skrze náklonnosť, ktorá vzniká pri ich výchove.